Minerály Petřvald - léčivé květy z hlubin Země

Bonsaje a stromy života

Bonsaj, volně přeloženo, znamená strom v misce. Pěstovat bonsaje, což jsou miniatury stromů, je veliké umění. Toto umění pochází z Číny, kde vzniklo asi tak před dvěma tisíci lety, posléze bylo zdokonaleno v Japonsku.

Bonsaje mají své příznivce, ale i odpůrce. Mezi lidmi se objevují i takové názory, že je to trápení rostliny, která je nucena růst tak, jak si přejeme my lidé a ne jak si to přeje příroda. Odborníci by nám rádi vysvětlili, že to tak není.

Vypěstovat bonsaj, než dojde ke své dokonalosti a kráse, trvá i několik desetiletí. Pokud nevíme jak se o ni starat a pečovat, můžeme o ni lehce přijít. Vypěstovat bonsaj není jednoduché, v Japonsku a Číně se toto umění předává z generace na generaci.

Bonsaje z drahých kamenů nikdy nezvadnou a jejich krása bude ozdobou každého interiéru. Navíc, jak jsem se již zmínila u stromečků štěstí, je jejich síla léčivá, čistí energie v místnostech kde se převážně zdržujeme a takto nám pomáhají ke kvalitnějšímu životu. Proto je občas očistíme stejným způsobem jako již výše zmíněné stromečky štěstí z drahých kamenů a minerálů. Je důležité je nechat nabíjet na nepřímém slunci, noční obloze, nebo při úplňku.

0001B-Bonsaj z karneolu a křišťálu ukotvená v křišťálové geodě, výška 35 cm, 3 500,- Kč

0002B-Granátové jablko - bonsaj zhotovená z křišťálu a granátu, ukotvená na duhovém mramoru, výška 35 cm,   3 300,- Kč

0003B-Chromdiopsit (synt.) s citrínem, výška 50 cm, 3 500,- Kč

0004B-Jadeit a nefrit ukotvený na přírodním mramoru, výška 35 cm, prodáno, pouze na objednávku výroba tvarově podobného

0005B-Tanzanit (synt.) s křišťálem v křišťálové geodě, výška 45 cm, prodáno, pouze na objednávku výroba tvarově podobného

0006B-Sakura z malinového křemene na onyxovém mramoru, výška 35 cm, 3 500,- Kč

0007B-Bonsaj ze zlatého aventurínu a malinového křemene na křišťálové drúze, výška 35 cm prodáno, pouze na objednávku výroba tvarově podobného

0008B-Bonsaj jadeit, nefrit v křišťálové geodě, výška 35 cm prodáno, pouze na objednávku výroba tvarově podobného

0009B-Bonsaj z ametystu, podloží tvoří citrinové krystaly, výška stromku včetně misky 28 cm, 2 000,- kč

0010B-Strom života z tromlovaného herkimerského diamantu, ukotvený na kouřovém křišťálu z Číny,               výška 43 cm, prodáno.

Podloží stromu je dekorované přírodním herkimerským diamantem.

TOPlist