Minerály Petřvald - léčivé květy z hlubin Země

Achát

Achát je nádherný kámen, ale určitě ne na první pohled. Zdá se nám, že je docela obyčejný a nezajímavý. Jeho krása vynikne, až se rozřízne a vyleští.

Ametystové a křišťálové geody vznikaly během vulkanických pochodů a stejným způsobem vznikl také achát. Achátová pecka je bublina, která se utvořila v horkém roztoku, tzv. tavenině. Po vychladnutí si zachovala svůj tvar. Při chladnutí se měnilo složení i teplota a v bublině se ukládaly různobarevné vrstvy chalcedonu, nebo v ní rostly krystaly. Krásnou a různorodou barvu i kresbu achátu způsobuje chrom (zelená), měď (modrozelená), železo (okrová, hnědá i červená), mangan (černá). V dutinách achátu také často objevujeme krystaly křemene např. ametyst, křišťál, kalcit, citrín, záhnědu nebo baryt. Acháty se nalézají po celém světě a každý má svoji neopakovatelnou strukturu, barvu a krásu.

Achát posiluje odvahu, zajistí dlouhověkost, podpoří lásku, všeobecně nás ochrání, pomůže půdě k její úrodnosti. Podporuje sebedůvěru a napomáhá sebepoznání, posiluje soustředění a praktická rozhodnutí. Pomáhá překonávat negativní pocity, zahořklost, vnitřní zlobu, odstraňuje vnitřní napětí. Navozuje pocit bezpečí a jistoty, posiluje lásku, nebo dodává odvahu k hledání lásky nové, pomáhá při citových zklamáních. Stabilizuje auru, ruší a přetváří negativní energie. Je to silný ochranný kámen i pro malé děti. Pomáhá při gastritidě, povzbuzuje trávicí trakt, léčí oči, žaludek i dělohu. Čistí lymfatické cesty. Předchází střevním potížím, léčí slinivku břišní, posiluje krevní oběh, chrání před vznikem kožních chorob, které rovněž léčí. Každá nastávající maminka by měla mít u sebe plátek achátu s jeskyňkou, protože ten zajistí ochranu jí i jejímu dosud nenarozenému dítěti. V každé ložnici by měl být umístěn achát s dutinou, protože dokáže absorbovat negativní energii a přetvářet v pozitivní, kterou následně předá obývanému prostoru a tímto nám zajistí klidný spánek.