Minerály Petřvald - léčivé květy z hlubin Země

Bonsaje a stromy života

Bonsaj, volně přeloženo, znamená strom v misce. Pěstovat bonsaje, což jsou miniatury stromů, je veliké umění. Toto umění pochází z Číny, kde vzniklo asi tak před dvěma tisíci lety, posléze bylo zdokonaleno v Japonsku.

Bonsaje mají své příznivce, ale i odpůrce. Mezi lidmi se objevují i takové názory, že je to trápení rostliny, která je nucena růst tak, jak si přejeme my lidé a ne jak si to přeje příroda. Odborníci by nám rádi vysvětlili, že to tak není.

Vypěstovat bonsaj, než dojde ke své dokonalosti a kráse, trvá i několik desetiletí. Vypěstovat bonsaj není jednoduché, v Japonsku a Číně se toto umění předává z generace na generaci. Lehce se může stát, že nám uschne, nebo přeroste a ztratí svou krásu. Dokonalá bonsaj potřebuje stálou péči a odborné ošetřování.

Bonsaje z drahých kamenů nikdy nezvadnou a jejich krása bude ozdobou každého interiéru. Navíc, jak jsem se již zmínila u stromečků štěstí, je jejich síla léčivá, čistí energie v místnostech kde se převážně zdržujeme a takto nám pomáhají ke kvalitnějšímu životu. Proto je občas očistíme stejným způsobem jako již výše zmíněné stromečky štěstí z drahých kamenů a minerálů. Je důležité je nechat nabíjet na nepřímém slunci, noční obloze, nebo při úplňku.

0001B-

0002B-

0003B-Jadeit a nefrit ukotvený na přírodním mramoru, výška 35 cm, cena 3500,- Kč

 

0004B-Bonsaj z ametystu, podloží z citrínu, výška stromku včetně misky 28 cm, cena 2000,- Kč

0005B-

0006B-Bonsaj je zhotovená z cirínu a smaragdu, podloží je dekorované stabilizovaným přírodním  mechem. Výška stromečku včetně misky je 22 cm, cena 7000,- Kč.

0007B-Akvamarín Pákistán na glazované břidlici, dekórované kříšťály a sbírkovým transparentním akvamarínem, výška 28 cm, cena 7000,- Kč.

0008B-

 

0009B-Bonsaj je zhotovená z olivínu a voskových perel, ukotvená na růženínu, podloží je dekorované přírodním stabilizovaným mechem. Výška stromečku, včetně keramické misky 28 cm, cena 6500,- Kč.

0010B-Malachit ukotvený na glazované břidlici dekorované přírodním stabilizovaným mechem. Figurky jsou zhotoveny z vypálené keramické hlíny. Výška stromečku je 28 cm, cena 4000,- Kč.