Minerály Petřvald - léčivé květy z hlubin Země

Léčivé schopnosti minerálů

Nelze zde popsat vlastnosti a schopnosti všech minerálů, které nám příroda darovala a o kterých bychom měli něco málo znát, abychom si uvědomili, že žádný kámen není obyčejný. I ten, který leží u cesty si nezaslouží, aby se do něj koplo. Měli bychom se pro něj sehnout a zvednout ho. Uděláme něco pro sebe, protože žádný pohyb není zbytečný. Když si kamínek vybereme, mnohdy zůstaneme překvapeni, když ho umyjeme a naleštíme, kolik krásy se v něm skrývá. Zajímavý může být svou kresbou, tvarem, barvou a každému z nás řekne něco jiného, protože každý z nás bude tento kamínek vnímat jinak.

O všech minerálech můžeme říct, že jsou estetické, zajímavé a krásné ve své původní přírodní podobě, nebo opracované. Kamínky tromlované i upravené do různých tvarů, jako jsou hmatky, srdíčka, masážní mýdla nebo tyčinky, jsou velmi oblíbené pro svou estetičnost a příjemné ohlazení. Často se jim říká kamínky pro mazlení, nebo kamínky do kapsy. Tyto kamínky mají své využití i v léčitelství, odborně řečeno litoterapii.

Dále jsou to broušené kameny, které se zhotovují pro šperkařské účely, tyto kamínky svou krásu znásobí v podobě šperku. A v takovém případě je dobré si připomenout, že na počátku to byl kámen surový a třeba i nevzhledný.    

Minerály - malý náhled do historie a jejich výběr

Už v dávných dobách lidé znali sílu přírody, její moudrost a učili se od ní, ale i od zvěře, která vždy věděla co činit, aby přežila. Díky tomu vzniklo mnoho pověr, pořekadel a pranostik, podle kterých se dodnes řídíme. Přesvědčili se o tom, že drahé kameny dokáží pomoci v těžkých životních situacích. Zhotovovali z nich amulety, které je měly ochraňovat a zahánět zlé síly. Přidávali je do léčivých lektvarů, byly součástí léčivých mastí a výluhů. Indové dodnes věří, že drahokamy byly stvořeny ze sedmi druhů světelných paprsků, vysílaných ze sedmi planet sluneční soustavy a převtěleny do sedmi barev duhy. Každá z planet prostřednictvím barvy se v příslušném kameni odráží.

Nalezené záznamy starého Egypta nám sdělují, že tělo je rozděleno do sedmi hlavních čaker. Každá z těchto čaker ovlivňuje jinou část těla a každá je zastoupena jinou barvou kamene, který na tyto čakry působí pozitivně.

Šperky z drahých kamenů byly v každé době velice důležitou záležitostí. Drahokamy byly natolik ceněny, že se staly i platidlem, zajišťovaly určité společenské postavení, zdobily ženy i muže. Staly se součástí královských klenotů, kde plnily okrasnou i ochrannou funkci. 

Každý minerál má tu neuvěřitelnou schopnost, že dokáže pohlcovat a odrážet energii z planet sluneční soustavy, vyzařovat a vysílat ji do svého okolí. Člověk je jejich nositelem a těmito energiemi je ovlivněn jak v pozitivním směru, tak i v negativním. Proto je velice důležité vybrat si ten správný kamínek a vědět k jakým účelům ho použijeme. Žádný léčivý kamínek nemůže člověku ublížit, ale nesprávným použitím a nesprávnou očistou může energii ubírat. Proto je velice důležité, když se rozhodneme využívat účinky minerálů, dobře si prostudovat příslušnou literaturu, které na toto téma je napsáno opravdu hodně, a vybrat si ten správný kamínek.

Měli bychom také vědět, že jsou i takové minerály, jež nemůžeme zařadit mezi léčivé. Patří mezi ně minerály vyzařující radioaktivitu, nebo jsou jedovaté. V mineralogických sbírkách jsou uchovávány v uzavřených krabičkách. Nedoporučuje se jejich umístění volně na policích. Patří mezi ně chalkantit, arzenopyrit, galenit, antimonit, cinabaryt, aj.

Máme více možností, podle kterých si kámen můžeme vybrat

Jedním ze způsobů je výběr kamene podle slunečního horoskopu, kdy má každé znamení přiřazeno své kameny. Tento způsob já nedoporučuji  jelikož u různých prodejců se liší, takže vám za chvíli, když si ověříte více zdrojů, není jasné, který kamínek je zrovna ten váš.

Další možností je hledat kámen podle nemoci nebo problému, který vás trápí. Zde také pomůže literatura, která se zabývá alternativní medicínou, nebo poctivý přístup prodejce, který je v této oblasti odborníkem a jistě vám poradí. Proto by každý prodejce měl znát vliv léčivých kamenů na člověka a zákazníkovi dobře poradit. Je to stejné, jako když si v lékárně zakoupíte lék na základě receptu, nebo si ho zakoupíte ve volném prodeji. Určitě byste ho nekupovali od někoho, kdo není v tomto oboru odborníkem. V lékárnách to určitě nehrozí, protože je to ošetřeno vzděláním, takže máme jistotu. U kamínků je to těžší, protože ne každý prodejce je solidní odborník. Hovořím z vlastní zkušenosti s trhovcem, který nabízel minerály a tromlované kamínky za nekřesťanské ceny, a navíc o nich skoro nic nevěděl. Na každou mou otázku tahal bludy z rukávu, které se nezakládaly na pravdě, jenom aby prodal. Nehledě na to, že syntetické minerály vydával za pravé. Tak na takové je třeba si dát opravdu pozor, protože si myslím, že jich je kolem nás hodně. Na náš trh přichází mnoho minerálů z Číny, které jsou k nerozeznání od pravých, proto je dobré nakupovat tam, kde je to důvěryhodné. Umělé kameny bývají krásné a finančně dostupné, ale nelze od nich očekávat nic, jsou prostě jen hezkou dekorací nebo šperkem bez posilujícího efektu.

Nejenom já,  ale každý kdo se o tuto oblast zajímá, vám řekne, že výběr kamene je jako výběr partnera. To znamená, že si vyvoleného muže, nebo ženu vyberete podle pocitů, podle hlasu svého nitra, podle intuice i podle úsměvu, který hodně napoví. To samé platí i u kamínků. Pokud jich máte před sebou více, stačí se do nich zahledět a nechat na sebe kamínek působit. Ten správný si vás najde a vy sáhnete po tom, který vás vnitřně oslovil, i kdybyste si ho z počátku nevšimli. Později příjdete na to, že kamínek vám dá to, co od něj očekáváte. Mezi vámi dojde ke krásnému souznění.

Na každého člověka totiž působí kámen jinak, proto je dobré rozhodovat se opravdu sám podle sebe. Jednomu člověku může kámen pomoci a na jiného člověka nepůsobí vůbec. Může se stát, že má i opačné účinky. Mezi esoteriky se s oblibou hovoří, že kámen si vás vybere sám.

Léčivé účinky minerálů - to je sousloví s kterým se setkáváme velmi často v odborných knihách, časopisech i na internetu. Měli bychom vědět, že léčivé kameny ve skutečnosti neléčí a nemohou nahradit odbornou léčbu. Pouze svými vibracemi posilují náš organismus a tímto pomáhají lékaři i přírodě překonat různé neduhy, bolesti tělesné i duševní. Znovu varuji, tentokrát ne před neodbornými prodejci, ale před samo léčením různých nemocí. My všichni, kteří máme zdravý rozum, musíme vědět, že hlavní slovo má vždy lékař. Léčba minerály je pouze podpůrná a jistě není zanedbatelná. Léčivé kameny pomohou při odstraňování různých příčin nemocí nebo jen potlačit jejich příznaky.

Proč musíme o kameny pečovat

Abychom byli zdraví a vitální, musíme o naše tělo dobře pečovat. To samé platí i v případě drahých kamenů, které používáme k podpůrné léčbě. Aby nám dobře sloužily, musíme se o ně také postarat.To znamená, že je čistíme od špatných vlivů, které absorbovaly. Pokud bychom tak neučinili, mohlo by se stát, že by praskly, nebo nám to špatné vrátily zpět. Kameny omýváme pod tekoucí vlažnou vodou, můžeme použít misku s vodou, ve které necháme kamínek několik hodin odpočívat. Poté je aktivujeme na přímém, nebo nepřímém slunci, noční obloze, při úplňku, přibývajícím měsíci.

Musíme si dát pozor na kameny, které jsou choulostivé na vodu, mohla by je poškodit, nebo nenávratně zničit. Tyto kamínky se čistí a nabíjejí modlitbou, zvukem mosazných zvonů, plamenem svíčky, nebo vykuřováním. Každý kámen vyžaduje jinou péči a jinou údržbu. Velice hezky jsou tyto způsoby popsány v různých publikacích, kde lze nalézt hodně užitečných rad a návodů, jak s kamínky žít, proč si jich vážit a jak s nimi pracovat.