Minerály Petřvald - léčivé květy z hlubin Země

Stromy života - břízy

Bříza je krásný, léčivý a posvátný strom, který nás zaujme ve všech směrech. Vysoká, štíhlá, krásná a vytrvalá, to vše dostala do vínku a nelze si jí zaměnit s žádným jiným stromem. Její elegantní vzhled fascinoval nejednoho malíře k tvorbě krásných obrazů a byla múzou nejednoho básníka, který její krásu a  štíhlost přirovnal k milované ženě.

V různých kulturách byla bříza bělokorá velmi uctívána a stala se symbolem krásy, nesmrtelnosti, štěstí a plodnosti. Léčivé účinky břízy se dodnes využívají v bylinkářství a lidovém léčitelství. Ne nadarmo je bříza v některých šamanských rituálech označována za strom života.


0001VB-

0002VB-

0003VB-Křišťál - herkimer s chalcedonem na křišťálové drúze, výška 33 cm, cena 7 000,- Kč. Stříbrné drátky jsou proti zčernání ošetřené rhodiem.

0004VB-Břízka z olivínu v křišťálové geodce, stříbrné drátky jsou proti zčernání ošetřené rhodiem, výška 16 cm, cena 1000 Kč.

005VB-Bříza s ametystem ukotvená na achatovém plátku, výška 25 cm, ametyst 16 x 5 cm, koruna břízy je zhotovena z křišťálu, olivínu a citrínu, cena 3 500,- Kč.

006VB-Bříza z ametystu a ukotvená na ametystové drúze, výška 28 cm, cena 2 000,- Kč.