Minerály Petřvald - léčivé květy z hlubin Země

Aragonit

Aragonit je minerál, který se vyskytuje v mnoha barevných varietách a tvarech. Může být bílý, šedý, žlutý, zlatý, zelený, modrý, hnědý. Bývá průsvitný se zřetelnými výčnělky a vláknitou strukturou, která je podobná křídě. Jedná se o uhličitan vápenatý a svůj název dostal podle místa původu v roce 1796. Aragonit ke svému vzniku potřebuje nízké teploty a je pozdním minerálem hydrotermálních pramenů. Je součástí složení krápníků, protože vzniká při rozkladu vápenatých čedičů a jejich láv auto hydratací. Aragonit je ceněným sběratelským minerálem pro různorodost tvarů a barevných variací. Odrůda onyxový mramor se pro svou estetičnost používá pro výrobu ozdobných předmětů, nebo se brousí do šperků.

Aragonit spolehlivě uzemňuje a léčí svým spojením se zemí, protože je napojen na bohyni Matku Zemi. Čistí zablokované energetické dráhy a snižuje napětí tím, že posiluje spojení se zemí. Dokáže nás dostat do dětství a vybavit si vzdálenou minulost.

Učí nás trpělivosti a vstřícnosti, pomáhá nám bojovat s přecitlivělostí a vede nás k disciplinovanému a zodpovědnému způsobu života. Dokáže čelit citovému vydírání a nátlaku. Posiluje nás a podporuje. Díky němu se cítíme dobře a jsme spokojení se svým tělem. Odstraňuje všechny příznaky vnitřního neklidu, jako jsou křeče nebo tiky. Obnovuje rovnováhu a koncentraci. Po celém těle šíří energii a zahřívá, prospívá kostem a ukládání vápníku, ulevuje od bolestí a mírní svalové křeče, posiluje imunitní systém. Ukotvuje ty, kteří nesmyslně létají v oblacích.

Aragonit pokládáme na postižená místa, nebo nad nimi s ním pomalu pohybujeme. Prospěšná je i koupel v aragonitovém elixíru. Pokud jej vložíme pod polštář, pomůže nám proti nočnímu neklidu. Pokud jej nosíme jako přívěsek, zaručí uzemnění a klid.